Naše lokality

Vaši akci zorganizujeme v kterémkoliv z koutů naší vlasti, ale určitě nebudete litovat, jestliže se za námi vypravíte do naší „domácí“ lokality, kde budete vždy vítanými hosty.

Vranov nad Dyjí, okolí vranovské přehrady, Bítov, Znojmo

Vranovsko patří mezi nejkrásnější kouty naší země. Nachází se na jižní Moravě při hranicích s Rakouskem asi 22 km západně od Znojma. Díky své poloze patří již léta mezi vyhledávané rekreační oblasti u nás a v poslední době se těší i zvětšujícímu se zájmu zahraničních turistů.

V těsné blízkosti se nachází Národní park Podyjí, letovisko Vranovská přehrada a v neposlední řadě mnoho vyhlášených vinic protkaných nesčetnými vinařskými stezkami a množstvím vinných sklípků, které přímo vyzývají k posezení nad sklenkou dobrého vína.

Zámek Vranov nad Dyjí

Zámek Vranov nad Dyjí

Barokní zámek získal svoji současnou podobu přestavbou na konci 17. století. Jeho dvorním architektem se stal světoznámý Jan Fischer z Erlachu, který vytvořil sál předků, jednu z nejzajímavějších prostor vranovského zámku. Kromě prohlídky zámeckého interiéru se mohou návštěvníci podívat také do kaple.

 
Hrad Bítov

Hrad Bítov

Hrad Bítov patří mezi nejstarší české hrady a je výjimečný svojí polohou – stojí na ostrohu, který ze tří stran obtéká řeka Želetavka. Bítov je proslulý největší sbírkou vycpaných psů v Evropě. Na malé i velké návštěvníky na Bítově čeká kromě prohlídky hradu také ZOO barona Haase.

 
Vranovská přehrada

Vranovská přehrada

Vranovská přehrada nabízí písčitou pláž, břehy poseté chatami, ale i množství malebných a osamocených zákoutí. Naleznete zde i spoustu zábavných atrakcí. Z vodní hladiny si návštěvník jedinečným způsobem může prohlédnout křivky bílého mostu, který spojuje pláž s cestou do Vranova nad Dyjí a hráz.

 
Claryho kříž

Claryho kříž - Claryho stezka

Místo, kde je postaven Claryho kříž, je oblíbenou vyhlídkou místních obyvatel i návštěvníků Vranova. Nachází se na lesním výčnělku naproti hrázi přehrady. Kříž nechal postavit někdejší majitel vranovského panství Stanislav Mniszek na památku svého přítele Karla Claryho.

 
Národní park Podyjí

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí nabízí nespočet zajímavých cyklistických a turistických stezek po místních krásách. Nádherné vyhlídky, tajuplné zříceniny, ale i přírodní rarity – to vše láká návštěvníky, aby se do Podyjí znovu a znovu vraceli. V národním parku Podyjí se nachází několik chráněných zón.

 
Pevnostní muzeum Vranov

Pevnostní muzeum Vranov

Ve Vranově nad Dyjí byl v letech 1935-1938 vybudován ochranný pás bunkrů, z nichž 19 zůstalo nezničeno. Pás malých železobetonových staveb se táhne od zámku až k přehradní hrázi. Bunkry jsou volně přístupné a ve třech, které jsou v blízkosti vranovského zámku, je možná prohlídka dobového vybavení.

 
Znojmo

Znojmo

Ve městě Znojmě se nachází mnoho památek, z nichž jsou některé zapsány i do seznamů kulturních památek ČR. Samotné město Znojmo je městskou památkovou rezervací. Znojemské staré město s křivolakými uličkami, založené na pozdně románském půdorysu na počátku 13. století, oddělené od nového města hradbami, je chráněno jako městská památková rezervace.